Loading…

Kjo është këngëtarja shqiptare që ka pasur simpati ndaj Ermal Fejzullahut në fillim të karrierës

  • 25/10/2021 | 12:55

Kjo është këngëtarja shqiptare që ka pasur simpati ndaj Ermal Fejzullahut në fillim të karrierës

Një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare është padyshim Elhaida Dani, rikthimi në Tiranë i së cilës bëri shumë bujë.


Një projekt i madh fshihej pas gjithë punës së artistes në vendin tonë.

Para pak ditësh ajo ka publikuar albumin e saj më të ri, të titulluar “Zanin”. Ai përbëhet nga 5 këngë “Zanin”, “Jam betu”, “Kënga jonë”, “Amore”, “Hajmali”, të cilat janë shoqëruar me videoklipe.

Së fundmi, për të folur për karrierën dhe jetën e saj personale, Elhaida ka qenë e ftuar në “Jonida’s Room”.

Në bisedë e sipër, ajo ka treguar se “crush-i” i saj i parë mes kolegëve ka qenë Ermal Fejzullahu.

“Ka qenë Ermal Fejzullahu, sepse në ato vite Ermali merrte pjesë në festivalet shqiptare dhe ishte shumë i famshëm. Unë ia këndoja të gjitha këngët”, ka thënë ajo.

Më herët ajo ka qenë e ftuar në emisionin ‘Rreze Dielli’ ku foli për projektin e saj muzikor si edhe rrëfeu më tepër edhe për familjen dhe dashurinë.

Artistja ka treguar se fama ia kushtëzuar përherë jetën e saj private, por kjo është një rrugë të cilën e ka zgjedhur dhe dashur gjithmonë.

“Absolutisht shumë, fakti që jeta ime është tre muaj në një kontinent, tre muaj në një kontinent tjetër ndikon në mundësinë e të pasurit një jetë private konstante por e kam njohur jetën time, e kam kërkuar vetë këtë lloj jete e kam dashur shumë dhe kam punuar për ta pasur sa jam në një pikë dhe e kam kuptuar para disa vitesh që është ok dhe personi që më rri në krahë e di shumë mirë, duhet ta dijë shumë mirë këtë gjë, duhet ta pranojë dhe duhet të dijë si të komunikojë edhe ta bëjmë diçka pozitive edhe largësinë time shumë intense”, u shpreh ajo.

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë