Loading…
Kjo është lista prej top 10 mesfushorëve më agresiv këtë shekull, nuk ka se si të mungojë Gattuso
  • 13/03/2019 | 20:24

Kjo është lista prej top 10 mesfushorëve më agresiv këtë shekull, nuk ka se si të mungojë Gattuso

Pozicioni i mesfushorit defanziv është një nga pozicionet më interesante në futboll gjatë shekullit të 21-të, sepse ka mënyra të ndryshme për të luajtur, transmeton Gazeta Metro.


Ju mund të luani si një muri para mbrojtjës si Claude Makelele, mund të gjeni koridore pasimi si Sergio Busquets, por mund të jeni edhe energjik dhe shkatërrues si N’Golo Kante.

Këto kategori janë rreth teknikës dhe stilit nga mënyra e lojës, kjo e bënë ndryshimin.

Më poshtë “Squawka” ka publikuar një listë prej 10 lojtarëve më agresivë që kanë luajtur në këtë pozitë./gazetametro.net

10. Gabi 

9. Daniele De Rossi 

8. Egidio Arevalo Rios 

7. Nigel De Jong

6. Gary Medel

5. Mark van Bommel

4. Edgar Davids

3. Javier Mascherano

2. Roy Keane

1. Gennaro Gattuso

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë