Loading…

Kjo është mënyra e duhur për ta grirë djathin në pasta që të mos ju shkoj dëm

  • 30/04/2021 | 19:11

Kjo është mënyra e duhur për ta grirë djathin në pasta që të mos ju shkoj dëm

Një nga gjërat e zakonshme që na ndodh kur grijmë djathin sipër spagetit është gjysma e sasisë që shpesh përfundon jashtë pjatës.


Në fakt, ndoshta është faji i mënyrës se si e bëjmë këtë punë. A keni fërkuar djathin  në mënyrë të gabuar për kaq shumë vite? Një përdorues i Tëitter bëri zbulimin dhe tregoi mënyrën e thjeshtë dhe efektive. E vetmja gjë që duhet të bësh është të vendosësh rende horizontalisht dhe sasinë e djathit që do të mblidhet për ta hedhur në pjatë.

Fotoja e mëposhtme mund t’ju ndihmojë të kuptoni zgjidhjen e thjeshtë dhe të mos e lini djathin të shkojë dëm.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë