Loading…

Kjo është mënyra më e duhur për të dalluar nëse një person para juve po ju gënjen

  • 13/06/2019 | 21:29

Kjo është mënyra më e duhur për të dalluar nëse një person para juve po ju gënjen

Në një jetë intenzive si kjo që në të cilën po jetojmë tani, është gati se e pamundur që të mos gjejmë njërëz para nesh që na i fshehim të vërtetën, transmeton Gazeta Metro.


Dhe një nga karakteristikat që kanës njerëzit që gënjejnë janë lëpijnë ose kafshojnë buzët, kjo për shkak se goja e tyre thahet nga prodhimi i pakët i pështymës në gjendje stresuese.

Përveq kësaj ata i mbajnë sytë e hapur. Psikologët thonë se gënjeshtarët nuk mund të mbajnë kontaktin të drejtëpërdrejtë në sy për një kohë të gjatë. Gjithsesi nëse një person po ju gënjen dhe dëshiron që ju ti besoni ato që po i thotë, ata do të mundohen t’ju shohin drejt në sy për tu paraqitur sa më të besueshëm.

Ndër të tjerash një karakteristikë tjetër është ajo që ata prekin qafën ose mundohen të thithin më shumë ajër. Kjo do të thotë që personi në fjalë ndihet jo-rehat dhe dëshiron të jetë I lirë. Një shenjë tjetër është fërkimi i qafës.

Tek femrat  zakonisht është më i theksuar rregullimi i pamjes kur ndihen jo-rehat gjatë një pyetje, ato fillojnë të rregullojnë flokët dhe grimin./gazetametro.net

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë