Loading…

Kjo është mënyra më e mirë për t’i larguar aromat e padëshiruara

  • 18/10/2021 | 18:16

Kjo është mënyra më e mirë për t’i larguar aromat e padëshiruara

Një nga situatat më të bezdisshme që lind kur kemi dritare të mbyllura në shtëpi, veçanërisht në dimër, është se të gjitha aromat bllokohen në të.


Për shembull, aromat nga gatimi nuk largohen lehtë nëse hapim dritaret tona për një kohë. Një nga erërat më intensive dhe të bezdisshme nga gatimi është shpesh skuqja.

Problemi është edhe më i madh kur dhoma e ndenjes dhe kuzhina janë hapësirë ​​e hapur. Sidoqoftë, ekziston një truk i lehtë që mund të aplikoni pas çdo tiganisje për një atmosferë të pastër dhe të këndshme në shtëpi.

Pas gatimit, vendosni ujë të mjaftueshëm dhe dy shkopinj kanelle në një tigan të vogël. Lëreni të vlojë për disa minuta dhe shtëpia do të mbajë aromë të mirë duke eliminuar të gjitha aromat e panevojshme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë