Loading…

Kjo është mënyra se si do të votojnë qytetarët në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale

  • 09/11/2021 | 16:03

Kjo është mënyra se si do të votojnë qytetarët në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale

Raundi i dytë i zgjedhjeve lokale do të mbahet më 14 nëntor të këtij viti.

Të drejtën për të votuar do ta kenë të gjithë votuesit e komunave ku do të mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpërndarë një video në Facebook ku tregon edhe mënyrën se si do të votojnë qytetarët.

Për të mbrojtur fshehtësinë e votës, paloseni fletëvotimin para se të largoheni nga kabina dhe më pas vendoseni në kutinë e votimit.

Vendvotimet dhe lokacionet do të jenë të njëjtat, ashtu siç kanë qenë me 17 tetor 2021.

Të gjitha vendvotimet do të hapen në orën 07:00 dhe do të mbyllen në orën 19:00.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë