Loading…

Kjo është mosha e 11 viktimave nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit

  • 30/11/2020 | 15:42

Kjo është mosha e 11 viktimave nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar  11 viktima, shkruan Gazeta Metro.


IKSHPK ka bërë të ditur moshën e viktimave, ku më i riu nga ta ishte një 47 vjeçar nga Gjilani.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Podujevë 2 raste (75, 50 vjeç), Prizren 2 raste (75, 65 vjeç), Dragash 1 rast (64 vjeç), Drenas 1 rast (82 vjeç), Gjakovë 1 rast (77 vjeç), Gjilan 1 rast (44 vjeç), Malishevë 1 rast (63 vjeç), Pejë 1 rast (65 vjeç), Rahovec 1 rast (82 vjeç).

Ndërsa janë shënuar 539 raste pozitive, dhe 574 të shëruar.

Numri i rasteve aktive është 13.579. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë