Loading…

Kjo është parulla e ‘Dardanëve’ që nuk u lejua në ndeshjen ndaj Anglisë, shkaku i politikës

  • 11/09/2019 | 15:51

Kjo është parulla e ‘Dardanëve’ që nuk u lejua në ndeshjen ndaj Anglisë, shkaku i politikës

Tifogrupi i Kosovës, Dardanët, kanë zbuluar parullën të cilën nuk u lejuan që ta shfaqin në ndeshjen ndaj Anglisë, transmeton Gazeta Metro.


Anglia dhe Kosova u takuan mbrëmë(e martë) në ‘St. Mary’s Stadium’ të Southamptonit, me anglezët që shënuan fitore me rezultatin 5-3.

Tifogrupi i Kosovës, Dardanët, kanë zbuluar një parullë të cilën nuk u lejuan që ta shfaqin në stadium, për arsye politike.

“Ne do të veshim lulekuqen tuaj me krenari. Por kemi ardhur për 3 pikë” – thuhej në këtë parullë, teksa “Falenderues gjithë jetën. Koreografia nuk është lejuar të futet në stadium, pēr arsye politike” – thuhet në njoftimin e ‘Dardanëve’./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë