Loading…

Kjo është risia e WhatssApp

  • 26/01/2017 | 08:47

Kjo është risia e WhatssApp

Aplikacioni WhatsApp ka sjellur një risi që shumë përdorues ishin duke e pritur.

Tashmë mund të dërgoni mesazh edhe kur nuk keni qasshëm në internet, kështu përdoruesit e këtij aplikacioni do mund të dërgojnë mesazh pa pasur rrjet dhe ato do të dërgohen automatikisht sapo  t’i rikthehen linjës së internetit.

Përdoruesit e Apple që duan të përdorin funksionin e ri mund ta bëjnë këtë duke instaluar versionin e fundit të ËhatsApp (2.17.1) në pajisjen e tyre, transmeton gazetametro.net.

Përdoruesit e Android janë tashmë në gjendje për ta bërë këtë përmes mesazheve WhatsApp.

Përditësimi i fundit do t’iu lejojë të dërgoni deri në 30 foto ose video në të njëjtën kohë, ndërsa kufizimi i mëparshëm ishte 10.  /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë