Loading…

Kjo është shifra marramendëse që fiton Bill Gates për një sekondë

  • 04/05/2021 | 22:54

Kjo është shifra marramendëse që fiton Bill Gates për një sekondë

Themeluesi i Microsoft Corportation njihet si person mjaftë i shkathët.


Bill Gates nisi kompaninë me Paul Allen në vitin 1975 dhe ndikimi I tij në teknologji ka ndryshuar komplet jetët tona.

Ditë më parë u bë e ditur se ai dhe Melinda Gates po divorcohen pas 27 vitesh martesë.

Që nga atëherë është bërë një kuriozitet se sa para fiton Bill Gates në një sekondë.

Sipas Business Insider, Bill Gates fiton afërsisht 4.630 dollarë në sekondë.

Forbes e ka renditur atë si personin e katërt më të pasur në botë për vitin 2021.

Ai është gati 70 miliardë dollarë më i pasur se sa para pesë viteve.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë