Loading…

Kjo është simptoma më e rëndë e Omicronit, e ndryshme nga ftohja

  • 28/01/2022 | 22:30

Kjo është simptoma më e rëndë e Omicronit, e ndryshme nga ftohja

Omicroni po prodhon simptoma të ndryshme nga Delta, por të ngjashme me ftohjen normale.


Ekspertët tregojnë se simptoma kryesore e Omicronit është dhimbja e fytit.

Ndërsa, simptomat e tjera janë dhimbja e kokës, rrjedhja e hundëve dhe teshtitja, shkruan The Sun, transmeton Klankosova.tv.

Profesori Tim Spector tha se britanikët po preken më së shumti nga dhimbja e fytit.

“Dhimbja e fytit është shenja më e rëndë dhe më kryesorja e Omicronit”, u shpreh ai.

Ndryshe, ekspertët po punojnë vazhdimisht që të zbulojnë simptomat e reja të këtij varianti të COVID-19.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë