Loading…
Kjo është skuadra e vetme pa humbje nga top kampionatet evropiane
  • 08/11/2018 | 11:57

Kjo është skuadra e vetme pa humbje nga top kampionatet evropiane

Chelsea është skuadra e vetme që akoma nuk e ka shijuar humbjen nga top kampionatet evropiane


Manchester United ia shkaktoi mbrëmë Juventusit humbjen e parë këtë edicion, transmeton GazetaMetro.

‘Djajtë e Kuq’ fituan midis Torinos me rezultat 2-1, me dy gola të shënuar në fund të takimit.

Tani, Chelsea është skuadra e vetme që akoma nuk ka shijuar humbje këtë edicion. ‘Blutë’ nga Londra nuk kanë pësuar disfatë as në Premier League e as në Europa League.

Skuadra e drejtuar nga Maurizoi Sarri këtë edicion ka fituar 16 ndeshje si dhe ka barazuar në tre takime tjera. /GazetaMetro/

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë