Loading…

Kjo është statistika e frikshme e Richarlison, transferimit më të ri të Tottenham Hotspur

  • 01/07/2022 | 10:43

Kjo është statistika e frikshme e Richarlison, transferimit më të ri të Tottenham Hotspur

Skuadra e Tottenham Hotspur pak çaste më parë bëri të ditur se ka arritur nënshkruar kontratë pesë vjeçare me sulmuesin brazilian, Richarlison. Ai që nga debutimi i tij në Premier League me Everton ka arritur të tregoi një statistike mjaft të frikshme, transmeton Gazeta Metro.


Richarlison ishte transferuar gjatë vitit 2018 në Everton nga Watford për shumën e 39 milionë eurove dhe që nga ajo kohë ka shënuar 43 gola në elitën e futbollit anglez.

Por, nga pesë ligat më të mëdha në Europë në këtë periudhë kohe vetëm sulmuesi i PSG’së, Neymar, ka arritur të shënoi më shumë gola se ai nga futbollistët brazilian, gjithsej 50.

25-vjeçari lë prapa sulmues të famshëm si Gabriel Jesus, Roberto Firmiono dhe Willian Jose.

Ndërsa, sezonin e kaluar ai është paraqitur në 33 ndeshje në të gjitha garat duke shënuar dhjetë gola, kurse ka regjistruar edhe pesë asistime. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë