Loading…

Kjo është vetura më e shpejtë në botë, është edhe elektrike

  • 07/03/2019 | 11:57

Kjo është vetura më e shpejtë në botë, është edhe elektrike

Vetura më e shpejtë që ka dalur ndonjëherë nga Italia, mund të jet vetura më e fuqishme e krijuar ndonjëherë dhe kushton 2 milion funta, trasnmeton Gazeta Metro.


Cka e bënë këtë veturë Pininfarina Battista kaq të veqantë nuk është as qmimi e as shpejtësia por fakti që është veturë elektrike.

Ky automobil arrinë shpejtësinë më të lartë se 250kmh. Veturat elektrike janë duke hyrë në trend dhe janë duke u prodhuar nga kompani të mëdha si Tesla.

Kjo veturë e tejkalon me shpejtësi edhe Ferrarin dhe Lamborghinin./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë