Loading…

Kjo është zëvendësdrejtoresha e re e AKI’së

  • 28/02/2019 | 08:43

Kjo është zëvendësdrejtoresha e re e AKI’së

Vlora Hyseni do të jetë zëvendësdrejtore e re e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI). Emërimi i saj është bërë të mërkurën, transmeton Gazeta Metro.


Hyseni u emërua për një mandat pesë vjeçar nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj.

Ajo është eksperte dhe njohëse e marrëdhënieve ndërkombëtare, ndërsa flet disa gjuhë të huaja.

Vendimi për emërimin e saj në këtë post ka hyrë në fuqi nga dita e djeshme dhe i është dërguar komisionit të Kuvendit të Kosovës për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencës./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë