Loading…

Kjo grua do udhëheqë me Preshevën

  • 10/03/2017 | 18:58

Kjo grua do udhëheqë me Preshevën

Ardita Sinani, do të jetë nga sot në krye të Komunës së Preshevës, pas dorëheqjes nga ky post të Shqipërim Arifit.


 

Sinani u zgjodh nga Kuvendi i Komunës së Preshevës, ku të pranishëm ishin 22 këshilltarë komunalë.

Ardita Sinani vjen nga Partia për Veprim Demokratik, ndërsa shkollimin universitar e ka përfunduar në Prishtinë.

Për një kohë ka punuar në kabinetin e ish-kryetarit të kësaj komune Riza Halimi, ndërsa ishte edhe mësimdhënëse e Informatikës.

Sinani është gruaja e parë në krye të një komune nga Lugina e Preshevës.  /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë