Loading…
Kjo grua e falë vaktin e namazit me bikine, a është e lejuar sipas islamit? |VIDEO
  • 07/07/2018 | 12:18

Kjo grua e falë vaktin e namazit me bikine, a është e lejuar sipas islamit? |VIDEO

Në një nga plazhet e Turqisë është filmuar një grua teksa falte vaktin e namazit. Por gjë që i habiti të gjithë ishte ajo se gruaja në fjalë ishte e veshur vetëm me bikini.


Buzë deti, e kthyer me krahë të djathtë nga lindja, gruaja e mbaroi ritualin e fesë islame, shkruan gazetametro.net

Mirëpo ky gjest i saj shtoi shumë debate, komente e provokime. Por shtrohet pyetja se a është e lejuar kjo sipas ligjeve që ka islami?

Duhet përmendur që momentalisht Turqia është ajo e cila po e promovon më shumë se kushdo tjetër fenë islame./gazetametro.net

Ça se passe en Turquie عيش تشوف

Ça se passe en Turquie عيش تشوف

Posted by DZ Réalité ⵣ on Saturday, 3 February 2018

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë