Loading…

Kjo ishte epiqendra e tërmetit që u ndje në Kosovë

  • 01/08/2021 | 23:28

Kjo ishte epiqendra e tërmetit që u ndje në Kosovë

Dy tërmete të njëpasnjëshme janë ndjerë në orët e vona të dielën në Kosovë, shkruan Gazeta Metro.


Epiqendra e tërmetit ishte në Maqedoninë e Veriut, por që u ndje edhe në Kosovë.

Shkalla e tërmetit ka qenë 3,3 rihter.

Në Kosovë lëkundjet u ndjenë më së shumti në Komunën e Kaçanikut, Ferizaj, 12 km në jugperëndim të Vitisë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë