Loading…

Kjo i’u ka ikur: Fury zbulon çfarë i tha Wilderit në fund të meçit

  • 10/10/2021 | 20:05

Kjo i’u ka ikur: Fury zbulon çfarë i tha Wilderit në fund të meçit

Tyson Fury ka zbuluar bisedën e tij me Deontay Wilder pas fundit të duelit të mbrëmshëm.


Boksieri britanik e demoloi kundërshtarin e tij amerikan, por ky i fundit refuzoi t’i jepte respektin e merituar ‘Gypsy King’.

Fury ka thënë se ishte vet Wilder që i tha se nuk dëshironte respekt të ndërsjellë. Për këtë, ai e konsideron amerikanin si një idiot.

“Ai më tha se nuk dua të tregoj sportivitet apo respekt. I thash se nuk ka problem”, ka thënë Fury, transmeton Periskopi.

“Ai është një humbës me inat të keq dhe një idiot”, shtoi britaniku.

“Që të jesh luftëtar i madh duhet të tregosh edhe respekt dhe ai nuk e bëri këtë sonte”, ishin fjalët e ‘Gypsy King’.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë