Loading…

Kjo pikë e zezë do t’iu dëshmojë pse nuk do ti besoni kurrë syve

  • 04/12/2016 | 09:59

Kjo pikë e zezë do t’iu dëshmojë pse nuk do ti besoni kurrë syve

Në kanalin Youtube, është ngarkuar një video që na tregon që sytë tanë na mashtrojnë, dhe ka pasur më shumë se një milion shikime për më pak se 24 orë, transmeton gazetametro.net

Në video ju tregon që të mbyllni syrin e majtë dhe me syrin e djathtë të kërkoni në kryqin që gjendet në të majtë të ekranit, dhe nëse e levizni kokën drejt duke e larguar nga ekrani, ju do ta vereni që rrethi i zi do të zhduket.

2-pika-e-zezw

Videoja më pas jep disa shembuj se si sytë tanë mund të na mashtrojnë duke humbur gjëra. Si ky shembull ku ne nuk i shohim të gjitha pika të zeza:

3-pika-e-zezw

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë