Loading…
Kjo veturë elegante dhe elektrike është prodhimi i fundit i ‘Kallashnikov’ |FOTO
  • 24/08/2018 | 17:19

Kjo veturë elegante dhe elektrike është prodhimi i fundit i ‘Kallashnikov’ |FOTO

Prodhuesi rus i armëve “Kallashnikov” ka zbuluar veturën e re elektrike, i frymëzuar nga një model i vitit 1970.


Mendohet se ky projekt do të rivalizojë “Teslën” e Elon Musk.

Marka e njohur në të gjithë botën për automatikun “AK-47”, paraqiti të enjten prototipin me ngjyrë bojëqiell të quajtur “CV-1”, në një ekspozitë në rrethinat e Moskës.

Mjeti mund të arrijë shpejtësinë 350 km/h kur është i karikuar plotësisht.

Kalashnikov ka kohë që po përpiqet të zgjerojë markën e saj, duke lançuar kohët e fundit linjat e veshjeve dhe mallrave të tjera civile duke filluar nga çadra deri tek mbrojtëset e telefonave celularë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë