Loading…

Klopp: Më thanë se ky rezultat nuk ka ndodhur kurrë në historinë e klubit

  • 24/10/2021 | 23:10

Klopp: Më thanë se ky rezultat nuk ka ndodhur kurrë në historinë e klubit

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp është i vetëdijshëm që fitorja me rezultat 5-0 ndaj Manchester United ishte një goditje e fortë, por ai ende nuk ka pasur mundësi të vlerësojë madhështinë e rezultatit.


“Nuk e kam menduar akoma. Është një ditë e mirë, një ditë vërtet e mirë. Asnjë ide, por nëse është një nga rezultatet më të mira është një gjë e madhe”, tha Klopp pas ndeshjes.

“Më thanë se nuk ka ndodhur kurrë më parë në historinë e klubit. Ky grup gjithmonë dëshironte të shkruante kapitullin e tj, kështu që ky ishte një kapitull i vogël sonte. Njerëzit do të flasin për të në të ardhmen, 100 për qind sepse nuk ndodh shumë shpesh”, vazhdoi trajneri gjerman.

“Ne e pamë lojën dhe ishim me fat në dy ose tre situata në pjesën e parë kur United mund të kishte shënuar, ata duhet të kishin shënuar të parin, por kjo nuk e bën performancën tonë më të zbehtë”, tha Klopp në fund.

Liverpooli është në vendin e dytë në tabel me 21 pikë, kurse Manchester United në të shtatin me 14 pikë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë