Loading…

Klopp: Real Madrid di të fitojë Ligën e Kampionëve

  • 05/04/2021 | 21:51

Klopp: Real Madrid di të fitojë Ligën e Kampionëve

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka jep deklaratë në konferencën për shtyp para duelit ndaj Real Madrid.


Real Madrid e pret nesër (e marte) në stadiumin “Alfredo Di Stefano” skuadrën e Liverpoolit në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Para ndeshjes është deklaruar tekniku gjerman, i cili tha se Real Madrid ka eksperiencë të madhe në këtë garë.

“Jemi duke luftuar që të sigurojmë pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve. Duhet të ndjekim skuadrat para nesh, duhet të ndjekim Real Madridin nesër, të cilët janë në moment të mirë. Shumë me eksperiencë. Nëse dikush di ta fitojë Ligën e Kampionëve është Real Madrid”.

“Duam t’i tregojmë tifozëve se ende jemi duke luftuar. Kjo është e rëndësishme për ne. Duam të nxjerrim çfarë do që është e mundur këtë edicion”, përfundoi ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë