Loading…

Klopp: Shaqiri është në formë vërtet të mirë

  • 19/01/2021 | 11:34

Klopp: Shaqiri është në formë vërtet të mirë

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka lavdëruar punën e sulmuesit shqiptar, Xherdan Shaqiri.


Shaqiri ishte në formacionin bazë kundër Manchester Unitedit duke zhvilluar 76 minuta pastaj u zëvendësua me Curtis Jones.

Sidoqoftë, tekniku gjerman mendon se ka gabuar me vendimin për ta zëvendësuar Shaqirin, ngase ka mundur të luante edhe më shumë.

“Shaq është vërtet në formë të mirë. Ndoshta mund të luante edhe pak më shumë, mirëpo nuk isha i sigurt”.

“Ishte kohë e gjatë që nuk ka luajtur nga fillimi, por ishte vërtet i mirë. Shaq ishte aty dhe ndihmoi me të madhe”, deklaroi ai.

Mbetet të shihet nëse Shaqiri do jetë në formacionin bazë në përballjen e radhës kundër Burnleyt.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë