Loading…

Klubi francez pas Cavanit, sulmuesi pranë rikthimit në Ligue 1

  • 14/08/2022 | 10:37

Klubi francez pas Cavanit, sulmuesi pranë rikthimit në Ligue 1

Edinson Cavani është ende në kërkim të një skuadre për sezonin e ri, ndërsa në horizont, së fundmi, për sulmuesin janë ndezur “sirena” franceze.


Nice, ka nisur bisedimet me agjentin e lojtarit dhe mes palëve ka optimizim.

Ajo për të cilën po diskutohet është paga e Cavani-t, ndërsa francezët kanë propozuar një kontratë një vjeçare me opsion rinovimi edhe me një vit shtesë.

Cavani është lojtar i lirë dhe në këtë merkato ka pasur disa oferta, ndërsa Nice kërkon ta bindë ish-in e Manchester United me projektin ambicioz që klubi ka nisur që edicionin e kaluar.

Edinson Cavani e njeh shumë mirë kampionatin francez, pasi kaloi shtatë sezone te PSG.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë