Loading…

Klubi italian ofron 18 milionë euro për Vedat Muriqin

  • 07/08/2020 | 10:34

Klubi italian ofron 18 milionë euro për Vedat Muriqin

Klubi italian në Seria A, Lazio nuk e ka ndërmend të heq dorë nga futbollisti kosovar, Vedat Muriqi.

Prandaj, ekipi nga Roma, ka bërë edhe ofertën e fundit në vlerë hiq më pak se 18 milionë euro, raporton gazetari italian, Gianluca DiMarzio, njofton Insajderi.

26 vjeçari ka pasur paraqitje të shkëlqyeshme në sezonin e kaluar në Turqi me Fenerbachen.

Muriqi, ka shënuar 17 gola dhe Lazio e duan me çdo kusht në skuadër tash pasi kanë siguruar edhe paraqitje në Ligën e Kampionëve.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë