Loading…

Klubi turk jep lajmin tragjik: Portieri ynë humbi jetën nën rrënojat e tërmetit

  • 07/02/2023 | 19:15

Klubi turk jep lajmin tragjik: Portieri ynë humbi jetën nën rrënojat e tërmetit

Një tjetër lajm tragjik vjen nga Turqia. Portieri Ahmet Eyup Turkaslan është gjendur i vdekur nën rrënojat e tërmetit që goditi shtetin turk një ditë më parë.


Lajmin e ka konfirmuar faqja zyrtare e klubit turk, Yeni Malatyaspor.

“Na vjen keq për humbjen tuaj! Portieri ynë, Ahmet Eyüp Türkaslan, humbi jetën pasi ishte nën shembjen e tërmetit. U prefsh ne paqe. Nuk do të të harrojmë, njeri i bukur” – thuhet në njoftimin e fundit të klubit turk.

Turkaslan ishte nën rrënojat e ndërtesës ku edhe jetonte.

Mbi 5 mijë persona humbën jetën dhe mijëra të tjerë mbetën të lënduar nga tërmeti i fuqishëm që goditi Turqinë, konkretisht pjesën juglindore të vendit.

Tërmeti i fuqishëm kishte magnitudë 7.4 ballë të shkallës rihter, ndërsa u ndje edhe në disa shtete fqinje, përfshirë Sirinë në të cilën gjithashtu mijëra njerëz humbën jetën.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë