Loading…

Klubi turk nuk heqë dorë nga Shaqiri

  • 22/05/2020 | 12:02

Klubi turk nuk heqë dorë nga Shaqiri

Galatasaray është duke përgatitur një ofertë për sulmuesin e Liverpoolit, Xherdan Shaqirin.

Sipas asaj që raportojnë mediat turke, trajneri i skuadrës Fatih Terim e sheh Shaqirin si transferimin ideal për skuadrën nëse atë e fitojnë titullin këtë stinor, përcjellë KosovaPress.

Shaqiri është duke kërkuar minuta më shumë dhe Liverpool nuk i siguron një gjë të tillë, duke parë edhe konkurrencën e madhe tek “The Reds”.

Galatasay do të mundohet që së pari ta huazojë sulmuesin shqiptar ndërsa më pas ta blejë kartonin e plotë të tij.

Shaqiri është pjesë e Liverpoolit tash e dy sezone, ndërsa edhe Liverpool ka vendosur që atë ta vë në shitje gjatë afatit kalimtar të janarit.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë