Loading…

Koci: Organet e shtetit e kanë për obligim ta ruajnë rendin juridik

  • 14/01/2017 | 20:42

Koci: Organet e shtetit e kanë për obligim ta ruajnë rendin juridik

Avokati Arianit Koci ka reaguar pas ndaljes së futjes të trenit serb në Kosovë.


Ai ka thënë se gëzimi dhe euforia që ky tren u ndal, janë të çuditshme, për shkak se .

“Gëzimi, euforia dhe ovacionet për ndaljen e trenit po më duken të quditshme dhe anakronike.Organet tona shtetërore e kanë obligim me e ruajtur rendin tonë juridik”, ka thënë Koci.

Koci është shprehur se ruajtja e kufirit është detyrë kryesore dhe duhet të mbrohet me çdo kusht.

“Njëra prej detyrave kryesore është ruajtja e kufirit – me çdo kusht, prandaj, nuk kemi kohë dhe energji, të merremi tanë ditën, me çdo provokim që e bēn Serbia”.

Muri, Ramushi, treni…Psikoza që e ka krijuar Serbia, po na dëmton më së shumti, ka shkruar Koci në Facebook.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë