Loading…

Koeficient interesant për Llapi-Dukagjini: Kjo skuadër është favorite, sipas bastores së njohur

  • 26/10/2022 | 09:47

Koeficient interesant për Llapi-Dukagjini: Kjo skuadër është favorite, sipas bastores së njohur

Në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’ në Podujeve në ora 13:00 do të luhet ndeshja e mbetur e javës së 12’të në Superligën e Kosovës ndërmjet Llapit dhe Dukagjini. Për këtë takim janë vendosur koeficient mjaftë interesant se cila skuadër është favorite, transmeton Gazeta Metro.


Sipas kompanisë së basteve ‘1XBET’ fitorja e llapjanëve kuotohet me 2.09, barazimi vlerësohet me kuotën 3.22, ndërsa triumfi i Dukagjinit ka kuotën 3.30.

Ky ballafaqim ishte paraparë të zhvillohej më 17 tetor, mirëpo për shkak se Llapi do të luante më 18 tetor ndeshjen për Superkupën Kosovë-Diasporë ndaj Kosova Zurich, Komisioni i Garave të FFK’së kishte vendosur ta shty për këtë datë.

Pas 11 ndeshjeve të para Llapi është në pozitën e gjashtë në tabelë me 13 pikë, kurse Dukagjini në vendin e nëntë me po aq pikë.

Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave në këtë sezon kishte përfunduar me rezultat të barabartë 1-1. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë