Loading…

Koeman do të shkarkohet pas ndeshjes me Atletico Madridin

  • 01/10/2021 | 08:16

Koeman do të shkarkohet pas ndeshjes me Atletico Madridin

Gjiganti spanjoll pritet të bëjë ndryshime në stafin teknik.

Barcelona nuk e ka nisur aspak mirë këtë edicion sidomos në Ligën e Kampionëve ku ndodhen në pozitën e fundit në grup pas dy ndeshjeve të para.

Kjo ka bërë që drejtuesve të klubit të ju humb durimi për trajnerin Ronald Koeman.

Sipas raportimeve të fundit nga mediat spanjolle, Koeman do të shkarkohet pas ndeshjes ndaj Atletico Madridit që luhet të shtunën.

Presidenti i klubit Joan Laporta ka mbetur i befasuar nga holandezi pasi beson që ekipi i tyre mund të bëjë më shumë me një trajner tjetër në krye.

Si emra të mundshëm për të zëvendësuar Koemanin në stolin e Barçes po përmenden Xavi, Roberto Martinez dhe Andrea Pirlo.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë