Loading…

Koha kur shkoni në shtrat mund të parashikojë rrezikun për diabet

  • 13/02/2024 | 09:11

Koha kur shkoni në shtrat mund të parashikojë rrezikun për diabet

Ekspertët shëndetësorë kanë bërë të ditur se njerëzit që rrijnë më gjatë zgjuar natën, kanë më shumë gjasa që të preken nga diabeti i tipit 2.


Studiuesit amerikanë zbuluan se njerëzit që qëndrojnë zgjuar gjithë orët dhe zgjohen vonë kanë 19 për qind më shumë gjasa që të preken nga diabeti, shkruan The Sun.

“Njerëzit që janë “bufat e natës” mund të kenë nevojë t’i kushtojnë më shumë vëmendje stilit të tyre të jetesës, sepse qëndrimi zgjuar gjatë natës mund të shtojë rrezikun për diabetin e tipit 2”, thanë ekspertët shëndetësorë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë