Loading…

KOK përgëzon FFK-në dhe gjithë komunitetin e futbollit për pesëvjetorin e anëtarësimit në UEFA

  • 03/05/2021 | 17:25

KOK përgëzon FFK-në dhe gjithë komunitetin e futbollit për pesëvjetorin e anëtarësimit në UEFA

Sot, pesë vjet më parë, sporti më masiv në Kosovë, futbolli, theu izolimin shumëvjeçar.


Federata e Futbollit e Kosovës me në krye legjendën Fadil Vokrri, ia doli të bëhet anëtare e shtëpisë së futbollit evropian, UEFA.

Thyerja e izolimit bëri që kombëtaret dhe klubet tona të futbollit të nisin të shijojnë arenën ndërkombëtare, duke qenë të barabartë me shtetet tjera të botës.

Dyert e anëtarësimit në UEFA, FFK-së ia kishte hapur edhe anëtarësimi i Komitetit Olimpik të Kosovës në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar, më 9 dhjetor 2014, anëtarësim ky që iu mundësoi edhe shumë federatave tjera të bëhen anëtare të federatave ndërkombëtare.

KOK përgëzon Federatën e Futbollit të Kosovës dhe gjithë komunitetin e futbollit në këtë përvjetor, duke iu uruar edhe shumë suksese tjera në prezantim të denjë të vendit tonë në arenën ndërkombëtare – thuhet në një kumtesë të Komiteti Olimpik të Kosovës.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë