Loading…

Kokaj: Jam para jush për të ulëritur, eksperti gjerman i meriton 25 mijë euro

  • 28/12/2021 | 14:49

Kokaj: Jam para jush për të ulëritur, eksperti gjerman i meriton 25 mijë euro

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Jahja Kokaj, në seancën e jashtëzakonshme për krizën energjetike në vend, foli për hulumtimet e tij shkencore lidhur me energjinë dhe avancimin e shkencës dhe siç pohoi ai nanoteknologjinë.


Para kolegëve të tij, deputeti Kokaj tha diçka të pazakontë.

“Unë jam këtu para jush për të ulëritur, do të vazhdoj edhe në të ardhmen të ulërij kështu që të avancojmë zhvillimin shkencor, të kultivojmë nanoteknologjinë, të kultivojmë energjinë për së mbari, por në mënyrë shkencore dhe duke shfrytëzuar potencialet mendore e shkencore të cilat I kemi brenda dhe jashtë vendit”, theksoi Kokaj.

Deputeti Kokaj ka arsyetuar angazhimin e ekspertit gjerman për riparimin e dëmeve të krijuara në turbinën e shtypjes së ulët të njësisë “B2” në Termocentralin “Kosova B”.

Ai tha se eksperti gjerman meriton 25 mijë euro.

“Ne jemi vend i bekuar nga Zoti që faktikisht jemi vendi i tretë me potencialet energjetike thëngjillore. Fatkeqësisht ato nuk i zbatuam, nëse flasim deri nesër nuk mund ta zgjidhim pa ditur se ku jemi ne. Sot, pas 50 vitesh, pas qindra doktoratave, ne të strukur në dhoma të ftohta presim një gjerman të vijë ta rregullojë gjeneratorin. Dhe, tani pyesim ne pse atij duhet t’i paguajmë 25 mijë euro. Me gjithë respektin, se ai e meriton”, theksoi Kokaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë