Loading…

“Kokën ia gjetëm në bunar”: Analisti Kastrati përlotët në emision, tregon si forcat serbe ia vranë dajën

  • 30/09/2020 | 21:04

“Kokën ia gjetëm në bunar”: Analisti Kastrati përlotët në emision, tregon si forcat serbe ia vranë dajën

Analisti Ardian Kastrati, është përlotur në emisionin Debat të RTK’së derisa sa ka treguar një ngjarje gjatë luftës që i ka ndodhur, shkruan Gazeta Metro.


Kastrati ka treguar se me 28 nëntor të vitit 1998, e kishte përjetuar një tmerr dhe ditë të rëndë vet ai, ku me sytë e tij kishte parë teksa dajës së tij serbët ia kishin prerë kokën dhe ia kishin hedhur në bunar.

“Sytë e mijë kanë parë veç tmerr atë ditë, në të gjitha anët e Drenicës, ku makineria e Serbisë ka goditur prej shtatzënës me snajper në pragun e shpisë, gruan e dajës tim, mjedis Llapushnikut, dajës tim Sadri kokën ia kemi gjetur të prerë në bunar”, tha Kastrati i përlotur në RTK, transmeton Gazeta Metro.

Më poshtë keni rrëfimin e tij.//gazetametro.net

Syt

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë