Loading…

Kololli, lojtar kokëfortë që gjithmonë thotë atë që mendon

  • 26/04/2019 | 08:27

Kololli, lojtar kokëfortë që gjithmonë thotë atë që mendon

Benjamin Kololli po stërvitet vetë. Larg nga skuadra e tij, javën e kaluar ai bënte edhe stërvitje speciale.


Futbollisti 26-vjeçar merr këshillat e trajnerit fizik, bën sprinte të vogla apo vrapon me top. Kësaj radhe një hematomë në kyçin e këmbës është arsye për stërvitje individuale, por prapë kjo është një lloj simbolike. Pasi Benjamin Kololli nuk është si shumica e kolegëve të tjerë.

“Futbolli pjesërisht është edhe sport individual brenda kolektivit”, thotë ai.

Sulmuesi anësor, që në verën e vitit të kaluar u transferua nga Lausanne te Zuerichu, flet sinqertë dhe në mënyrë të drejtpërdrejtë, shkruan “Watson.ch”, transmeton “Koha Ditore”. “Në futboll mungojnë njerëzit që shpesh tregojnë mendimin e tyre hapur. Vetëm kështu shkon para”, thotë ai.

Aktivizimi si mbrojtës anësor? Për Kolollin së paku për një periudhë më afatgjate është e pamendueshme. Bernard Challandes, seleksionuesi i Kosovës, mund të flas për këtë. Pasi në një vend, ku tradicionalisht preferohet sulmi, ka mungesë të mbrojtësve të mirë. Kështu që ktheu Kolollin në pozitën e mbrojtësit anësor dhe nisën diskutimet. E Challandes u desh që lojtarin e pakënaqur ta dërgojë në tribuna.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë