Loading…

Kolona deri në 2 kilometra: Mërgimtarët presin 8 orë për të dalë nga Kosova

  • 14/08/2019 | 17:26

Kolona deri në 2 kilometra: Mërgimtarët presin 8 orë për të dalë nga Kosova

Deri në 8 orë po u duhet mërgimtarëve të presin për të dal nga Kosova, përmes Merdarës, shkruan Gazeta Metro.


Kolonat në këtë pikë arrijnë deri në 1 mijë e 600 metra.

Kolona janë krijuar po ashtu edhe në pikat tjera kufitare që bëjnë lidhjen mes Kosovës dhe Serbisë, në Jarinjë dhe tek Dheu i Bardhë.

Sipas të dhënave të fundit të Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, të publikuar në ora 16:08, kolona ka edhe në vendkalimin kufitar me Shqipërinë në Vërmicë.

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, bën të ditur se të gjitha rrugët që shpijnë në kufi janë të kalueshme./gazetametro.net

Kufiri #Merdare : pritja është 8 orë për të dalur nga #Kosova. #RrugëTëMbarë https://t.co/TGubNj8ZeI

Posted by Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar on Wednesday, 14 August 2019

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë