Loading…
Kolumbianëve u kërkohet të ndalojnë të bëjnë seks
  • 19/08/2018 | 15:03

Kolumbianëve u kërkohet të ndalojnë të bëjnë seks

Ky shtet është duke sugjeruar banorëve të mos bëjnë seks kur është nxehtë.


Sekretari i Shëndetësisë i Santa Marta, Julio Salas, këshilloi vendasit të abstenojnë nga seksi për të qëndruar të ftohtë gjatë një valë të nxehtë të nxehtësisë, sipas Raporteve të Kolumbisë .

Santa Marta, një destinacion popullor turistik në bregun e Kolumbisë, ka parë temperatura të rritet mjaft shumë këto ditë, sipas Associated Press . Kohët e fundit, objektet mjekësore në qytetin bregdetar janë përmbytur me pacientë që ankohen për simptomat e goditjes së nxehtësisë, raportoi AP, transmeton lajmi.net.

Për ata që nuk mund të përmbajnë nxitjet e tyre seksuale, Salas thotë se duhet të presin deri në natën kur temperatura është më e ulët, raportoi SkyNews .

“Nëse keni ajër të kondicionuar mirë, nuk ka problem,” shtoi ai.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë