Loading…

Kombëtare apo Përfaqësuese: Kështu përgjigjet Rashica

  • 18/11/2019 | 23:31

Kombëtare apo Përfaqësuese: Kështu përgjigjet Rashica

Lojtari i Werder Bermenit dhe Kombëtares së Kosovës, ka folur sot gjatë një debati që ka ngjallur shumë polemika rreth ekipit të Kosovës se si duhet të quhet, transmeton Gazeta Metro.


Rashica i cili është një ndër lojtarët kyç të Kosova është pyetur sonte se si duhet të quhet Kosova, Kombëtare apo Përfaqësuese?

Ai ka thënë se këto tema nuk duhet ekzagjeruar shumë, dhe se Kosovën duhet ti themi Kombëtare, e jo Përfaqësuese.

“Këto tema nuk duhet që ekzagjerohen shumë. Ne duhet të quhemi Kombëtare, dhe jo Përfaqësuese”, tha Rashica në RTV Dukagjini.

Ai shtoj se të gjithë na njohin si Kombëtare, dhe jo ndryshe, prandaj edhe kështu duhet të quhemi.

“Të gjithë na njohin si Kombëtare, dhe jo në formë tjetër”, vlerësoj  sulmuesi kosovar./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë