Loading…
Kombëtaret U-17 dhe U-19 të Kosovës mësojnë rivalët për kualifikimet e Kampionatit Evropianit
  • 06/12/2018 | 11:54

Kombëtaret U-17 dhe U-19 të Kosovës mësojnë rivalët për kualifikimet e Kampionatit Evropianit

Në Nyon të Zvicrës sot është bërë tërheqja e shortit për grupmoshat U17 dhe U19, për edicionin e 19-të të Kampionatit evropian 2019/2020, e ku morën pjesë nga Kosova drejtori për marrëdhënie me jashtë dhe ekipeve kombëtare Artan Govori dhe drejtori teknik Michael Ness


Kosova U17 është renditur në grupin e 12 –të e ku për kundërshtarë do të ketë Holandën, e cila e ka marrë edhe organizimin e këtij rundi që mbahet prej 9 deri më 15 tetor 2019, Uelsin dhe Slloveninë.

Ndërkaq që Kombëtarja U19, është në grupin e 5-të bashkë me Rusinë, Poloninë dhe Uellsin. Garat e rrethit ë rregullt për këtë grup moshë do të zhvillohen në Uells prej 13 deri më 19 nëntor 2019.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë