Loading…

Kombëtarja e Kosovës ka arritur në Greqi

  • 13/11/2021 | 13:29

Kombëtarja e Kosovës ka arritur në Greqi

Dardanët ka arritur në Hotelin Divani caravel në Athinë, ku do të luajnë për kualifikimet në Kupë të Botës.


Kombëtarja e Kosovës nesër do të takohet me Geqinë nga ora 20:45.

Të dyja ekipet kanë humbur gjasat për kualifikim tutje, por synojnë ti mbyllin këto kualifikime me fitore.

Momentalisht Greqia ka nëntë pikë në vendin e tretë në grupin B, ndërsa Kosova është e pesta me katër pikë.

Ekipi i Kosovës sot ka marrë rrugën për në Athinë, ku synojnë të kthehen me rezultat pozitiv.

Kosovën edhe për këtë duel do ta drejtojë përzgjedhësi Primoz Gliha.

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë