Loading…

Kombëtarja e Kosovës sonte në përballje me Luksemburgun

  • 23/02/2020 | 12:47

Kombëtarja e Kosovës sonte në përballje me Luksemburgun

Kombëtarja e Kosovës në basketboll, sonte do të përballet me atë të Luksemburgut, transmeton Gazeta Metro.


Pas fitores ndaj Islandës, në fazën e para-kualifikimeve evropiane për Kupën e Botës 2023, Kosova sot do të ndeshet me Luksemburgun, ku ky i fundit do të jetë nikoqir i kësaj gare që do të ndihmonte shumë për të kaluar në raundin e radhës.

Kjo ndeshje midis dy skuadrave të Grupit B, pritet të zhvillohet që nga ora 18:00.

Ndërkohë që pjesë e këtij grupi ku hyn përfaqësuesja jonë, është edhe Sllovakia, ndërkohë që dy kombëtaret e para të grupit do të kalojnë tutje për në rrethin e ardhshëm. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë