Loading…

Komentatori i njohur i ‘BBC’ parashikon fituesin e ndeshjes vendimtare mes Serbisë dhe Zvicrës

  • 30/11/2022 | 08:47

Komentatori i njohur i ‘BBC’ parashikon fituesin e ndeshjes vendimtare mes Serbisë dhe Zvicrës

Komentatori i njohur anglez i ‘BBC’, Chris Sutton, në parashikimet e tij për ndeshjet e fundit të fazës së grupeve të Kupës së Botës ka parashikuar se Serbia do të triumfojë kundër Zvicrës, transmeton Gazeta Metro.


Sipas tij rezultati final i ballafaqimit që do të luhet më 2 dhjetor do të jetë 2:1 për skuadrën e udhëhequr nga trajneri, Dragan Stojkovic.

”Zvicra ishte më e mirë kur këto skuadra u takuan katër vjet më parë në Kupën e Botës në Rusi, por Serbisë i duhet një fitore këtë herë për t’u avancuar dhe unë mendoj se do ta bëjë këtë,” ka shkruar Sutton.

Ish-futbollisti i Celtic, Chelsea e disa skuadrave tjera angleze thotë se marrë parasysh edhe parashikimet e analistit të famshëm të futbollit, Statman Dave, pret që Serbia të shënojë fitore.

”Statman Dave parashikoi se Serbia mund të ishte një surprizë në Katar dhe ai e kupton futbollin. Nuk ka asnjë mundësi që ai ta marrë këtë gabim. Megjithatë, nëse ai e bën këtë, unë do të humbas pak besimin tek ai,” shpjegoi Sutton.

Kujtojmë se ndeshja mes këtyre dy kombëtareve do të jetë vendimtare se cila do të kalojë në fazën eliminuese të Kupës së Botës. Ndërkohë, gjasat për t’i kaluar grupet i ka edhe Kameruni, por kësaj të fundit i duhet një fitore kundër Brazilit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë