Loading…

Komisioneri Hahn mirëpret miratimin e Agjendës për Reforma Europiane

  • 15/02/2017 | 16:32

Komisioneri Hahn mirëpret miratimin e Agjendës për Reforma Europiane

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Europian, Johannes Hahn, ka mirëpritur miratimin e Agjendës për Reforma Europiane nga Kuvendi i Kosovës.


Nga 64 deputetët e pranishëm në sallë, 63 kanë votuar pro miratimit të kësaj agjende. Për këtë, Hahn ka shkruar në rrjete sociale se ‘është i inkurajuar nga mbështetja nga të gjitha partitë politike’ për këtë agjendë.

“Reformat do ta bëjnë Kosovën më tërheqëse dhe më kompetitive për investitorët”, ka shkruar komisioneri Johannes Hahn. /gazetametro.net

screenshot_1

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë