Loading…

Komisioneri Varhelyi i dënon sulmet ndaj misionit të EULEX në Veri

  • 26/05/2023 | 20:21

Komisioneri Varhelyi i dënon sulmet ndaj misionit të EULEX në Veri

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka dënuar sulmet në Veri ndaj EULEX’it dhe misionit civil të Bashkimit Evropian.


Ai ka shpërndau postimin në Twitter të sekretarit amerikan, Antony Blinken, i cili e kriitkoi Qeverinë e Kosovës për aksionin në Veriun e Kosovës për hyrjen e kryetarëve të zgjedhur shqiptarë nëpër objektet e komunave veriore.

E Varhelyi dënoi sulmet në Veri ndaj EULEX’it.

”Ne dënojmë fuqishëm sulmet ndaj patrullave të misionit civil të BE-së në Kosovë, EULEX”, ka shkruar ai në Twitter.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë