Loading…

Komisioni jep detaje rreth aplikimit për çmime të barnave

  • 05/09/2019 | 08:08

Komisioni jep detaje rreth aplikimit për çmime të barnave

Komisioni për përcaktimin e çmimeve të produkteve medicinale, i formuar sipas udhëzimit administrativ për rregullimin dhe unifikimin e çmimeve të produkteve medicinale në sektorin farmaceutik në Kosovë, do ta mbajë një punëtori informuese për subjektet farmaceutike lidhur me zbatimin e këtij udhëzimi, përkatësisht punën e komisionit dhe aplikimin e subjekteve përmes thirrjeve publike.


Me ketë rast, përfaqësues nga komisioni për përcaktimin e çmimeve të produkteve medicinale do të mbajnë edhe një konferencë për media, për të njoftuar opinionin lidhur me përgjegjësitë dhe punën që do ta kryej ky komision.

Konferenca do të mbahet sot duke filluar nga ora 11:00 nënjwrin nga hotelet në Prishtinë. Kurse, punëtoria që do të mbahet ndërkaq prej orës 09:00-11:00, përveç për subjektet farmaceutike, do të jetë e hapur edhe për përfaqësues të shoqërisë civile dhe palë të tjera të interesuara.

Afatet për hapjen e periudhës së aplikimeve nga mbajtësit e autorizimit të marketingut për çmimet e produkteve medicinale është vendosur të jetë prej 1 – 30 shtator 2019, pas së cilës pastaj do të bëhet shqyrtimi dhe analiza e këtyre aplikacioneve sipas metodologjisë së përcaktuar në këtë udhëzim

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë