Loading…

Komisioni shqyrton sot kërkesën e banorëve për çështjen e Hades

  • 28/12/2016 | 08:13

Komisioni shqyrton sot kërkesën e banorëve për çështjen e Hades

Komisioni për Bujqësi, Pylltari, Mjedis e Planifikim Hapësinor sot do të bëjë shqyrtimin e kërkesës së banorëve për çështjen e Hades.


Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media nga Kuvendi i Kosovës.

Banorët e mbetur të Hades patën kërkuar ndihmë nga Kuvendi i Kosovës që t’u mundësohet të jetojnë në kushte normale.

Komisioni Parlamentar për Bujqësi rreth dy muaj më parë ka shqyrtuar draft-rekomandimin për dislokimin e banorëve të Hades dhe Shipitullës, për shkak të jetesës së vështirë të banorëve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë