Loading…

Kompanitë e mëdha heqin shkronjat

  • 01/11/2016 | 20:21

Kompanitë e mëdha heqin shkronjat

Shkronjat A, B, dhe O janë zhdukur nga logot dhe shenja në kompanitë më të mëdha në botë.

Kjo fushatë e veçantë synon të rrisë ndërgjegjësimin e publikut për rëndësinë e dhurimit të gjakut.
Organizata NHS Blood, Transplant dhe PR agjenci Engine Group kanë nisur fushatën ‘type Missing’, duke i kërkuar kompanive të heqin shkronjat që tregon llojet e gjakut nga logot e tyre.

6316060-missingtype01-1471982033-650-53c212670e-1472581597 6316210-398924-1471982051-650-53c212670e-1472581597 mc

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë