Loading…

Kompletohen çiftet çerekfinaliste edhe në Conference League

  • 17/03/2023 | 14:41

Kompletohen çiftet çerekfinaliste edhe në Conference League

Sot në Nyon të Zvicrës është hedhur edhe shorti i Conference League për ndeshjet çerekfinale, transmeton Gazeta Metro.


Skuadrat çerekfinaliste tashmë kanë mësuar kundërshtarët e tyre për këtë fazë.

Basel do të përballet ndaj Nice, kurse West Ham United luan ndaj Gent.

Dy ndeshjet tjera janë mes Fiorentina – Lech Poznan dhe Anderlecht – AZ Alkmar.

Në gjysmëfinale fituesi ballafaqimit mes Basel dhe Nice do të ndeshet me Fiorentina ose Lech Poznan, kurse fituesi i West Ham United apo Gent do të ndeshet me Anderlecht ose AZ Alkmar

Takimet e para do të zhvillohen më 13 prill, ndërsa të kthimit më 20 prill.

Finalja zhvillohet në ‘Fortuna Arena’ në Pragë më 7 qershor. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë