Loading…

Komuna do riparojë 10 ashensorë të ndërtesave kolektive

  • 23/11/2016 | 16:31

Komuna do riparojë 10 ashensorë të ndërtesave kolektive

I pari i Prishtinës Shpend Ahmeti, ka lajmëruar se ka filluar projekti i riparimit dhe mirëmbajtjes së ashensorëve në objektet e banimit kolektiv.

Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, Ahmeti thotë se vlera e këtij projekti e filluar nga drejtoria e Shërbimeve Publike,  është rreth 120 mijë euro.

Kjo kontratë kornizë sipas Ahmetit do zgjasë një vit dhe parasheh rregullimin e mbi 10 ashensorëve./gazetametro.net

liftat-2

liftat-3

liftat-4

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë